facebook
nk
youtube
mobi
rss
   
pl
en
strona główna
KRAKOWSKIE NOCE

Krakowskie Noce to cykl cennych przedsięwzięć, na który składają się: Noc Muzeów, Noc Teatrów, Noc Jazzu, Noc Cracovia Sacra oraz Noc Poezji.

Cykl rozpoczyna się w maju – Nocą Muzeów (17/18 maja), po niej następują kolejno: Noc Teatrów (15/16 czerwca), Noc Jazzu (20/21 lipca), Noc Cracovia Sacra (14/15/16 sierpnia) oraz Noc Poezji (6/7 września).

Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest ożywienie środowisk: muzealnego i galeryjnego, teatralnego, jazzowego, kościelnego i literackiego oraz popularyzacja na szeroką skalę miejsc i twórczości w wybranej dziedzinie. Udział w wydarzeniach programowych oraz imprezach towarzyszących jest bezpłatny.

Nocne zwiedzanie to przede wszystkim eksploracja obiektów na co dzień niedostępnych, zgłębianie zakamarków scen krakowskich teatrów czy pomieszczeń muzealnych. To przebywanie z kulturą wysoką, zwłaszcza poprzez nieograniczony wstęp na ekspozycje muzealne; uczestnictwo w życiu teatralnym miasta, poznawanie najnowocześniejszych osiągnięć w europejskim jazzie, odkrywanie zamkniętych w klasztornych skarbcach sakraliów czy ciekawe spotkania z poezją. To wreszcie niezliczona ilość wydarzeń towarzyszących głównemu nurtowi programowemu każdej z nocy w postaci warsztatów, spotkań z aktorami, multimedialnych prezentacji dotyczących historii i działalności krakowskich instytucji, koncertów czy jam sessions, trwających w klubach do późnych godzin nocnych. Zważywszy, iż poszczególne noce organizowane są w miesiącach, które charakteryzują się wzmożonym ruchem turystycznym projekt Krakowskich Nocy stanowi doskonałą ofertę kulturalną również dla zagranicznego turysty, promując w ten sposób dziedzictwo kulturalne Krakowa i jego potencjał twórczy.

Data komunikatu: 2013-05-06 pokaż metkę
Osoba publikująca: Administrator MPI
Podmiot publikujący: Krakowskie Noce 2013
Wyślij znajomemu
Dodaj do ulubionych
przeglądarka
Dodaj do:
facebook
wykop
gadu gadu
Blip
NK