facebook
nk
youtube
mobi
rss
   
pl
en
strona główna
NOC POEZJI 2013 - Informacje

Po Nocy Muzeów, Teatrów, Jazzu oraz Cracovia Sacra, zapraszamy do udziału w Nocy Poezji, która zamknie tegoroczny cykl Krakowskich Nocy. Dla miłośników poezji przygotowano ponad dwadzieścia specjalnych wydarzeń kulturalnych.

Spektakle, koncerty i spotkania autorskie, poetyckie debiuty, widowisko plenerowe i wykłady wypełnią program trzeciej już edycji przedsięwzięcia, które zaplanowano na pierwszy weekend września (6/7 września). Tegoroczną Noc Poezji zainauguruje spotkanie z Wojciechem Bonowiczem – poetą, publicystą, dziennikarzem, nominowanym w 2001 r. do Nagrody Nike (Nowa Prowincja, godz. 14.30). Z obszernego programu chętni mogą wybrać coś dla siebie, np. poetyckie debiuty Dominiki Słowik oraz Konrada Hetela, spotkania z poetami: Urszulą Kozioł, Józefem Baranem czy Stanisławem Stabro, spektakle („Świr" według poezji Anny Świrszczyńskiej i „Dokąd mnie niesiesz życie na swoich kościstych ramionach?" według scenariusza Marzeny Dąbrowy-Szatko w Śródmiejskim Ośrodku Kultury), „Gdyby w sklepach sprzedawano sny..." w Teatrze Barakah, oraz koncerty Agnieszki Grochowicz pt. „Piosenki pisane nie dla pieniędzy" i Agaty Bernadt „O bogatych poetach i najdroższych wierszach".

W Teatrze im. Juliusza Słowackiego będzie można obejrzeć „Bal w operze" Juliana Tuwima według koncepcji Krzysztofa Orzechowskiego; Opera Krakowska wystawi tego wieczoru „Podróż zimową" w reżyserii Józefa Opalskiego.

W piątkowy wieczór warto z pewnością pojawić się również na krakowskim Rynku Głównym (od strony Ratusza), gdzie o godz. 20.30 rozpocznie się widowisko plenerowe oparte na wierszach Stanisława Barańczaka „Arka B"; autorem scenariusza jest Bronisław Maj. Po widowisku odbędzie się koncert charyzmatycznej Renaty Przemyk.

Szczegółowy program Nocy Poezji dostępny jest na stronie: www.krakowskienoce.pl.

Data komunikatu: 2013-08-21 pokaż metkę
Osoba publikująca: Administrator MPI
Podmiot publikujący: Krakowskie Noce 2013
Wyślij znajomemu
Dodaj do ulubionych
przeglądarka
Dodaj do:
facebook
wykop
gadu gadu
Blip
NK