facebook
nk
youtube
mobi
rss
   
pl
en
strona główna
Noc Teatrów - Informacje
Noc Teatrów - Informacje
Fot. Krakowskie Noce 2013

NOC TEATRÓW to przedsięwzięcie organizowane od 2007 r. Program zakłada prezentację najciekawszych spektakli teatralnych sezonu, teatrów tańca i spektakli ulicznych, jak również warsztatów teatralnych. Obejmuje także spotkania z aktorami, zwiedzanie niedostępnych na co dzień dla widzów teatralnych zakamarków i multimedialne prezentacje.

VII Noc Teatrów odbędzie się w nocy z 15 na 16 czerwca 2013 r. i zostanie zrealizowana w ramach cyklu Krakowskie Noce 2013. Wstęp na większość spektakli jest wolny, na część z nich obowiązują bezpłatne wejściówki, które można będzie odbierać w teatrach i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11 od 13 czerwca br.

W imprezie weźmie udział 10 teatrów instytucjonalnych oraz ponad 20 teatrów i grup nieinstytucjonalnych. Z organizatorem współpracuje także ponad 20 instytucji
(m.in. domy kultury, muzea i kluby). Przedstawienia będą odbywać się m.in. w salach krakowskich teatrów i w plenerze – na Rynku Głównym, Barbakanie i Nowej Hucie przed Teatrem Ludowym. Pierwsze spektakle rozpoczną się już o godz. 17:00 (w sobotę, 15 czerwca), a impreza zakończy się po północy (w niedzielę, 16 czerwca).

Miłośnicy teatru będą mogli m.in. uczestniczyć w grze teatralno-radiowej przygotowanej we współpracy z jedną z rozgłośni radiowych (Narodowy Stary Teatr), obejrzeć spektakle: „Hamlet" według Szekspira, na scenie Teatru STU oraz na fasadzie budynku teatru (al. Krasińskiego 16-18), „Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć" w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12 (Teatr im. J. Słowackiego).

Dodatkowymi atrakcjami poza spektaklami będzie zwiedzanie budynku Narodowego Starego Teatru oraz pokaz techniki teatralnej.

Patronat medialny nad tegoroczną edycją Nocy Teatrów objęły: Gazeta Wyborcza, TVP Kraków, portal Magiczny Kraków, Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL oraz miesięcznik Karnet; współpracy redakcyjnej podjęło się Radio RMF Classic.

Data komunikatu: 2013-06-04 pokaż metkę
Osoba publikująca: Bartłomiej Matyszkowicz
Podmiot publikujący: Krakowskie Noce 2013
Wyślij znajomemu
Dodaj do ulubionych
przeglądarka
Dodaj do:
facebook
wykop
gadu gadu
Blip
NK