górne tło

CRACOVIA SACRA 2013

W tym roku Noc Cracovia Sacra organizowana jest już po raz szósty i tradycyjnie odbędzie się 14 i 15 sierpnia. Jej motywem wiodącym będą najstarsze krakowskie parafie. Do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu zaproszonych zostało kilkanaście klasztorów i kościołów. W programie, oprócz zwiedzania najpiękniejszych świątyń Krakowa i okolic, odkrywania kościelnych zabytków i dzieł sztuki (na co dzień niedostępnych dla zwykłych ludzi) przewidziano również koncerty o tematyce sakralnej, wykłady, spektakle poetycko-muzyczne, wystawy.

Wstęp wolny, do niektórych miejsc obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.

W ramach Nocy Sakralnej będzie można zobaczyć szereg wystaw: m.in. „Rękopisy i starodruki na Skałce", „Skarby za klauzurą ukryte" (oo. Dominikanie), „Historia Bernardynów na Kresach".

Nocy Cracovia Sacra towarzyszyć będą wyjątkowe koncerty, w tym m. in. koncert Natalii Niemen w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ss. Sercanki).

Opactwo oo. Benedyktynów w Tyńcu przygotowało także coś dla najmłodszych: otwarte warsztaty dla dzieci „Podróż do Cluny (możliwość przyprowadzania oraz odebrania dziecka w dowolnym czasie w godzinach prowadzenia warsztatów).

Szczegółowy program dostępny na stronie www.krakowskienoce.pl

ZAPRASZAMY.

UWAGA!

Koncert Joanny Słowińskiej, który miał się odbyć 15 sierpnia 2013 r. w OPACTWIE św. WOJCIECHA MNISZEK BENEDYKTYNEK W STANIĄTKACH został przeniesiony z godz. 16.00 na godz. 19.00!